ÖZGÜRLÜK CESUR OLMAKTA YATAR.

ROBERT FROST

Tıpkı MERS gibi…

Stilleri farklı olsa da her daim birbirini tamamlayan iki tasarım aşığı: Meral Tahincioğlu Peltekçi ve Aylin Tahincioğlu. Onları birleştirense, sahip oldukları ortak değerler: Özgürlük ve Yaratıcılık. Tam da bu yüzden, kurucusu oldukları MERS’in çıkış noktasını “cesaret” oluşturuyor. Günümüzün özgür kadınının ruhunu yansıtan sıra dışı MERS Koleksiyonları, zamansız tasarımlardan yenilikçi çizgilere birçok stili barındırırken; yarı değerli ve doğal taşlarla göz alıyor.

MERS’in odağında kadınlara sınırsız hayal gücü sunan “Mix & Match” yaklaşımı var. Onun dünyasında “bir araya gelmez” denilen parçalar yan yana, farklı tarzda olduğu düşünülen aksesuarlar artık bir bütün. Çünkü güzellik, biraz yeni yaklaşımları biraz klasik olanı ama en çok da cesareti seviyor.

MERS, Kapalıçarşı mirasını modern tasarıma uyarlarken, aksesuar modasının sınırlarını yeniden çizme yaklaşımıyla yola çıktı. Otantik zanaatle günümüz dünyasının özel elementlerini harmanlayarak, birlikte kullanılamayan parçaları bir araya getiriyor.

Malzemeleriyse sınırsız… Doğal ve yarı değerli taşlar, altın ve gümüş, kusursuz işçilik ve sınırsız düş gücü, deneyim ve cesaret. MERS, kendi çizdiği bu yolda, gümüş üzerine altın kaplama parçaları ve özgün tasarımlarıyla yapılmayanı yapmaya devam ediyor.

Meral Tahincioğlu Peltekçi ve Aylin Tahincioğlu, bugüne kadar birlikte kullanılmamış parçaları eşleştirirken, günümüz kadınlarını kendilerini özgürce ifade etmeye çağırıyorlar. Hem tek başlarına hem de sınırsız kombinle kullanılabilen özgün tasarımlarıyla, aslında hepimize sesleniyorlar.

Ve yüksek sesle diyorlar ki…

[ultimate_fancytext fancytext_align=”left” strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ typewriter_cursor_text=”.” fancytext_strings=”be bold. be you” strings_font_style=”font-style:italic;,font-weight:bold;” strings_font_size=”desktop:35px;” prefsuf_font_style=”font-style:italic;,font-weight:bold;” prefix_suffix_font_size=”desktop:35px;”]
[banner align=”center” valign=”middle” hover=”zoom” img=”24896″ img_size=”full”][/banner]