MER’S tasarım yolculuğundaki durakları neler?

  • MER’S damgalı ve markamıza ait tüm altın ve gümüş renkteki ürünlerimiz 925 ayar saf gümüştür. 925 ayar gümüş en yumuşak ve en parlak değerli metallerden biridir.
  • Özünde, “925” adı altında %92,5 saf gümüş madeni ve %7.5 oranında diğer alaşımlar bulunur. Bu alaşımlar sayesinde saf gümüş daha rahat işlenebilir bir maddeye dönüştürülür.
  • Tasarımlarımızda 925 ayar gümüşün üzerine yaptığımız işlemler ve uygulamalar aşağıdadır.
Rhodium Kaplama: Bu kaplama MER’S de gördüğünüz tüm beyaz renkli ürünlerin kaplamasıdır.  Rodyum; metaller arasında altın ve platinden sonra en değerli olandır. Rodyum; işlenirken kararma ve aşınma yapmayan, asit ve farklı hava koşullarına dayanıklılık gösterebilen, su ve oksijen ile temasında, kararmaya karşı çok daha direnç gösteren bir kaplama çeşididir.
24 ayar altın mikron kaplama (925 ayar gümüşün üzerine uygulanan en üst kalitede, içeriğinde belli oranda ALTIN içeren, son teknoloji kaplama tekniğidir.) MER’S ürünlerimizin en önemli özelliği ise bu kaplama tekniği ile ürünlere verdiğimiz en şık ALTIN renk tonu ve çok daha uzun ömürlülüktür.

Elişçiliği mine: Mine yüzyıllardır bilinen ve yapılan en zarif el sanatı dalıdır. Cam tozunun istenilen renkte metal oksitlerle karıştırılıp eriterek; cam gibi akışkan ve yoğun bir madde haline gelmesidir. Gümüş tasarımlarımızı renklendirmek için tamamı ile el işçiliği ile yaptığımız uygulamamızdır. Tüm mineli ürünlerimiz, 925 ayar gümüş üzerine uygulanmaktadır.

Zirkon Taş: MER’S ürünlerinde taş cinsi olarak Zirkon taş kullanılmaktadır. Zirkon taş Zirkonyium’un doğada bulunan en doğal halidir. Sindirim sistemi üzerinde oldukça yararlıdır.Rahatlatır ve uyumayı kolaylaştırır, zihinsel faliyetleri hızlandırır, duygusal alanda denge sağlar ve kişinin enerji dengesini düzenler.

Metallic Finish Tasarım ürünleri  (herhangi altın veya gümüş renk görmediğiniz) tasarım amaçlı kullanılan ürünlerimiz ise nikel-free (alerjik reaksiyona sebep vermeyen) aksesuarlardır. Üst seviyede bir teknoloji ile renklendirilen bu tasarım ürünlerimizin çarpma ve düşmelerde zarar görmemesi adına biraz daha özenli ve hassas davranmanızı öneririz.