İADE VE DEĞİŞİM

SİPARİŞ İPTALİ

Herhangi bir siparişi iptal etmek istediğinizde online@mers.com.tr e-posta adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-10 iş günü içinde ürün bedeli kredi kartınıza aktarılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Mers.com.tr’in bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

ÜRÜN İADESİ

İade Süresi

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ürününüzü iade edebilirsiniz.

İade Koşulları

Ürün teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Tarafınızdan kullanılmış veya lekelenmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ve fatura tarihi 30 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade İşlemleri

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 30 gün içerisinde online@mers.com.tr adresine veya +90 535 830 49 89 no’lu telefon aracılığı ile bize bildirimde bulunmanızı rica ediyoruz. Bizlere iade işleminizin sebebi ile ilgili bir bildirim yaptıktan sonra aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürünü; ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz. İade edilen ürünlerin zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla veya “Sipariş Formunuzla” beraber  Yurtiçi Kargo ile MERS Hediyelik Eşya San. ve Tic. AŞ hesabından karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmemektedir.

İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında size e-posta ile veya telefon ile bilgi verilecektir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde online@mers.com.tr e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İade Adresimiz : 

MERS Hediyelik Eşya San. ve Tic. A.Ş.
Binbirdirek Mahallesi , Dostluk Yurdu Sokak
Yeşil Apt. No: 1  D:8
Fatih , İSTANBUL 34122

İade Gönderimi

İade kargo ücreti MERS Hediyelik Eşya San. ve Tic. AŞ’ye aittir. İadelerinizi Yurtiçi Kargo şirketi ile iade adresimize karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Yuriçi Kargo haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir.

İade Süreci

Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra ekibimiz tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli 5 iş günü içerisinde alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir. Kredi kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde MERS ‘in bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

İade Bedeli

İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli bankanız tarafından taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; MERS tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve yaklaşık 10 iş günü içinde ekstrelerinize yansır.