Daha uzun ömürlü MER’S ler için

Şu bir gerçektir ki ; saf su tek başına gümüşe zarar vermez, ancak günlük yaşamımızda maruz kaldığımız suyun çoğu arıtılmış su olmadığından sudaki kimyasallar gümüşe mat bir görünüm kazandırabilir. Bunun için tavsiyemiz şu yöndedir:

    • Parfüm ve Losyonlar: Vücut losyonları ve parfümlerdeki kimyasallar mücevherlerinizin kararmasına neden olabilir. Bunu önlemek için önce uygulamanızı yapın, kurumasını bekleyin ve ardından MER’S lerinizi takabilirsiniz.
    • Duş/Banyo: MERS takılarınızla duş almak takılarınıza kısa vadede bir zarar vermeyecektir. Sadece duştan sonra kuruladığınızdan emin olun. Ayrıca sıcaklık ve ısı kimyasal reaksiyonu hızlandırdığını göz önünde bulundurmalıyız.
    • Havuz: Klor oldukça sert bir kimyasaldır, bu yüzden takılarınızla havuza girmenizi tavsiye etmiyoruz. Girdikten sonra hemen  temiz suyla durulayıp; kuruttuğunuz takdirde MER’S leriniz daha uzun ömürlü olacaktır.
    • Gümüş takılarınızı temizlemek için mikrofiber bez veya özel mücevher bezi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kağıt havlu ve benzeri sert malzemeler kaplamayı çizebilir ve zarar verebilir.
    • MER’S lerinizde herhangi bir bakım/onarım gerektiği takdirde ; mağazalarımızdan alınan ürünler için mağazalarımıza , online alınan ürünleriniz için Merkez adresimize kargonuzdan çıkan kartı doldurarak adınız / soyadınız, sipariş numaranızı ve güncel iletişim numaranızı yazarak kargo bedeli ödenmiş bir şekilde gönderim sağlayabilirsiniz. MER’S ürünleriniz ömür boyu bakım/onarım garantisindedir. Yüzük boyu değiştirme veya kolye uzatma gibi ekstra eklenecek parçalar için oluşabilecek fiyat farkıyla ilgili +90 535 830 49 89 numaralı hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

MERS’LERİMİ NASIL SAKLAYABİLİRİM?

Ürünlerinizin uzun süre iyi bir kondisyonda görünmesi için…

·         MER’S mücevherlerinizi, hava geçirmez küçük kilitli torbalarda veya orjinal MER’S ürün kutusunda saklamak en doğru olanıdır. Bu tür torbalar ve sert kutular takılarınızın hava ile temasını keser, oksijen ile teması olmadığından okside olmazlar ve parlaklıklarını uzun sure muhafaza ederler.

·         Olası çizilmeleri ve kaplamanın zarar görmesini engellemek için MER’S lerinizi birbirlerine en az temas edecek şekilde muhafaza etmenizi öneririz. Böylece ürünleriniz daha bakımlı ve yeni görünecekler.